Windows 10 Uygulaması Nasıl Oluşturulur?

 


Kod Yazmayı Bilmeseniz Bile Kendi Windows 10 Uygulamalarınızı Hemen Oluşturabilirsiniz.

Evet, yanlış duymadınız kendi Windows 10 uygulamalarınızı geliştirmeniz için kod yazmayı bilmenize gerek yok. Bu yazımızda size kod yazmayı bilmeden nasıl kendi uygulamalarınızı yazabileceğinizi anlatacağız. Bu yazıdan sonra kod yazmayı bilmeseniz bile kendi Windows 10 uygulamalarınızı hemen oluşturabilirsiniz.

Microsoft Universal App ' ın altyapısında yeniliğe gitti. Universal App evrensel uygulamalar yapabileceğiniz bir platform. Bu platformla yapmanız gereken tek şey Microsoft App Studio ' nun sayfasına giderek çevrimiçi olarak web sayfası üzerinden kendi uygulamanızı geliştirmek.

Microsoft App kolay bir platform olmasının yanı sıra bazı dezavantajlarda barındırmaktadır bunların başında Türkçe dil desteğinin olmaması gelmektedir. Ama bu sizi korkutmasın, siteyi kullanarak program yapmak gerçekten de çok kolay. Microsoft App aracılığıyla program yazmak için bir Microsoft hesabınızın olması zorunluluğu bulunmaktadır. Zaten Windows 10 kullanıcıları için Microsoft hesabı olması zorunluluğu olduğu için direk Microsoft App ' ın web sayfasına giderek programlarını oluşturmaya başlayabilirler.

Microsoft App platformuna giriş yaptıktan sonra "Start New" seçeneğinin yanından İşletim Sisteminizi seçerek Windows 10 ve ya Windows 8,1 için programlarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Karşınıza bazı seçenekler çıkacaktır. Bu seçeneklerden Hosted Web App (web tabanlı uygulama) seçecek olursanız çok detaylı bir ara yüz ile karşılaşacaksınız. Karşınıza çıkacak olan bu şablonu detaylıca inceleyecek olursanız şablonun altyapısını kavlayabilir ve buna benzer programlar tasarlayabilirsiniz. Eğer uygulamanızın cihazlarda nasıl görüneceğinin görmek istiyorsanız sol taraftan cihazları seçerek ön izlemeleri görebilirsiniz. Eğer Hosted Web App yerine Empty App W10 seçerseniz boş bir şablonla karşılaşacaksınız burada nasıl bir şablon ortaya çıkacağı sizin hayal gücünüze kalıyor. Gördüğünüz gibi Visual Studio kullanmadan programlarınız yazabilmek oldukça kolay.

Etiketler:

Yorum Gönderme

[disqus] [blogger] [facebook]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget