Whatsapp Kullanmanın Püf Noktaları ve İpuçları

WhatsApp; bir akıllı telefon uygulaması olup, kullanıcılara internet yoluyla mesajlaşma, video ve fotoğraf gönderme ve sesli kayıt yollama gibi özellikler sunmaktadır. Bu uygulamayı kullanabilmek için telefonunuzun internete bağlı olması gerekmektedir. Telefonunuzda bulunan market uygulamasından WhatsApp kurulumunu kolayca yapabilirsiniz. Kurulum yaptıktan sonra telefon menüsünden uygulamaya giriş yapıp telefon numaranızı kaydetmeniz gerekmektedir. Bu işlem sonunda uygulama, telefon rehberinizi tarayacak ve uygulamayı kullanan arkadaşlarınız için bir liste oluşturacaktır. Bu listeyi kullanarak arkadaşlarınızla kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Uygulamayı daha rahat kullanmanız için WhatsApp ipuçları ve püf noktaları başlığı altında birkaç önemli noktayı sizlerle paylaşacağız. Uygulamanın önemli özelliklerinden birisi diğer mesajlaşma ve sohbet servislerinden farklı olarak sürekli açık durumda olmasıdır. Ayrıca mesaj yada fotoğraf ve video gönderimi yaptığınız kişinin uygulamasının açık olması da gerekmiyor. Kapalı olsa bile mesaj veya gönderimler depolanıyor ve kişi uygulamayı açtığı anda iletim sağlanıyor. Son yapılan güncellemelerden sonra uygulamada son görülme özelliğini kapatma seçeneği bulunuyor. Bunu yapmak için uygulama içinde sırasıyla ayarlar-hesap-gizlilik-son görülme sekmesinde bulunan hiç kimse seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca uygulamanın silinen mesajları da geri getirme özelliği bulunmaktadır. Ancak unutulmaması gereken son 1 haftadaki yazışmalar geri getirilebilir. Diğer bir özelliği ise WhatsApp üzerinde kayıtlı olan numaranızı değiştirebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yol ayarlar-hesabım ve bunun altındaki numara değiştir sekmesini seçmek olacaktır. Numaranızı değiştirmek isterseniz eski mesajlarınızın hepsinin silineceğini ve sıfır bir hesaba sahip olacağınızı unutmayın. WhatsApp mesajlarınızın başkaları tarafından okunmasını istemiyorsanız Android marketle de birçok kilit uygulaması mevcut bulunmaktadır. Bu uygulamaları kullanarak mesajlarınızı şifreleyebilirsiniz.

Yorum Gönderme

[disqus] [blogger] [facebook]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget