Telefonunuzu Fare (Mause) Olarak Kullanın

Telefonunuzu Fare Olarak Kullanın

Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz var ise sizde Telefonunuzu Fare Olarak Kullanın çünkü gelişen teknoloji ve bu teknoloji eşliğinde oluşturulan programlar ile dilediğiniz ya da hayal dahi edemediğiniz birçok yeniliği bizzat yaşama şansına sahip olabilirsiniz.

Öncelikle Android işletim sistemine sahip telefonunuza Google play dan AndroMouse 3.0 isimli programı indirip yüklemek gerekmektedir. AndroMouse 3.0 isimli programla gerekli ayarlamaları ve gereken diğer uygulamaları indirip kurduğunuzda artık telefonunuzu bilgisayarınızı rahatça yönlendirmeye başladığınız bir fare olarak kullanabilirsiniz. Bu programı telefonunuza indirdiğinizde sıra bilgisayarınıza bir server programı yüklemeye gelecektir. Bunun için de  AndroMouse Desktop Server isimli küçük ve çok kullanışlı program yüklenebilir. Bu programın uzantısıdır. jar olduğundan bilgisayarda java programı da yüklü olmalıdır.

Server programını açtığınızda açılan pencerede önemli kısım ıp numaranızın olduğu bölümdür. Bilgisayarda server programı açıkken telefondan da ilgili program açılarak karşımıza çıkan ekrandan bluetooth mu yoksa wi-fi mi kullanılacağı sorulmakta sağlıklı bir bağlantı için wi-fi seçilerek telefon ile bilgisayarı bağlayarak artık Mouse yerine telefon ile bilgisayar kontrol edilebilir. İlgili işlemler sırasıyla takip edildiğinde kolaylıkla telefon ile kontrol etmeye başlanacaktır. Gelişen teknoloji çeşitli kolaylıkları ve uygulamaları da beraberinde getirmektedir.

Telefonu fare olarak kullanmakta gerçekten akla gelmeyen ancak çok kullanışlı bir yöntemdir. Yapılacak her türlü uygulama daha faydalı yeniliklerin habercisidir. Teknoloji muhteşem bir hız ile ilerlemektedir.


Etiketler:

Yorum Gönderme

[disqus] [blogger] [facebook]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget