Google'ın Bilinmeyen Özellikleri

Bilinmeyen Google Özellikleri!

Arama motorları içinde en çok tercih edileni olan Google bazı özellikleriyle şaşırtıyor. Kullanıcıların pek çoğunun şimdiye kadar fark etmedikleri pek bilinmeyen bazı özellikleri bulunmaktadır. Keşfedenler için sürpriz olan ve eğlendiren Bilinmeyen Google Özellikleri! Acaba neler? Öğrenince siz de çok şaşıracaksınız ve denemek isteyeceksiniz. İşte o özellikler.

Görsel arama bölümünde “241543903” sayısı yazıldığında insanların kafasını buzdolabına soktuğu birçok resim görülecektir. “Mentalplex” yazıp aradığınızda ilk adreste 2000 yılındaki Google tasarımı karşınıza çıkacaktır. “Askew”ya da “Tilt” yazıp ararsanız karşınıza çıkan sayfanın hafif yana eğimli durduğu görülecektir.

“Do a barrel roll” yazıp ararsanız ekran birkaç kez 360 derece dönecektir.

“What is the loneliest number” (En yalnız sayı nedir) yazıldığında da karşınıza “1” yazılmış olan hesap makinesi çıkacaktır.

“Google gravity” yazıp “kendimi şanslı hissediyorum” butonuna tıklandığında her şey yerçekimine yenilip düşecektir.

“Let it snow” yazıp aranırsa çıkan sonuçlar sayfasına kar yağmaya başlayacaktır.

“Recursion” yazarsanız Google size yazdığınız kelimenin anlamına (yineleme anlamındadır) uygun olarak “Bunu mu demek istediniz? Recursion” diye soracaktır.

“<blink> “ yazıp aranırsa karşınıza çıkan tüm “blink” kelimelerinin yanıp söndüğü görülecektir.

Arayacağınız bir kelimenin eş anlamlılarına da ulaşmak isterseniz kelime başına “ ~ ”işaretini eklemelisiniz. “Festivus” kelimesi aratılırsa karşınıza çıkacak ekranın sol kenarında koyu renkli bir “Festivus” yani Noel’e alternatif bir kutlamada kullanılan direk görülecektir. Daha birçok farklı ve eğlenceli özelliklere sahip olan Google arama motorunu kullandıkça yeni keşiflerde bulunabilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Gönderme

[disqus] [blogger] [facebook]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget