Ana sayfa Apple Yeni MacBook Pro ile iPhone’unuzu Şarj Etme

Yeni MacBook Pro ile iPhone’unuzu Şarj Etme

443
0

MacBook Pro’nun en son sürümlerinde Apple, tüm bağlantı noktalarını USB-C bağlantılarıyla değiştirdi. Bu, USB şarj kablosunu artık MacBook’unuzla kullanamayacağınız için telefonunuzu şarj etmenizi zorlaştırır.

Apple, USB-C’nin yeni standart olmasını istiyor ve kuşkusuz harika bir konektör, ancak geçiş sırasında, Apple’ın geride bıraktığı cihazları bağlamak için dongle’lar ve adaptörler kullanarak sıkışacaksınız (en son iPhone modellerini ironik bir şekilde içermektedir).

Lightning Adaptör Kablosunu USB-C ye Dönüştüren Kablo kullanın


En basit çözüm, eski USB konektörünü tamamen çentiklemek ve USB-C’ye geçmek. Apple, telefonunuzu doğrudan dizüstü bilgisayarınıza bağlamanıza olanak sağlayan adaptör kabloları satar; endişelenmenize gerek kalmadan dongle veya karmaşa olmaz; ancak Amazon’da daha ucuza her zaman üçüncü taraf bir kablo alabilirsiniz.

Ancak bir yakalama var – şimdi MacBook’unuzla şarj etmek için diğeri duvardan şarj etmek için iki şarj kablosuna sahip olacaksınız. Bu sizi rahatsız ediyorsa, duvar şarjını azaltabilir ve telefonunuzu yalnızca MacBook’unuzdan şarj edebilirsiniz veya eski kablonuzu atıp yeni kablonuzu MacBook şarj cihazınıza takabilirsiniz. Bu, duvarınızı eski kablonuz olmadan şarj etmenize izin verecektir, ancak daha sonra farklı konektörler kullanan MacBook’unuzu veya telefonunuzu şarj etmek arasında sıkışıp kalacaksınız.

En kolay yöntem, telefonunuz için özel bir USB-C duvar bloğu edinmek ve her birini ayrı tutmaktır. USB-C duvar şarj cihazlarını Amazon‘da bulabilirsiniz.

USB-A Dongle’a bir USB-C alın

Bu adaptörler kullanışlıdır, bu nedenle muhtemelen MacBook’unuz için bunlardan birini isteyeceksiniz. Mevcut telefon şarj kablosunu, adaptörün USB-A yuvasına (yıllardır kullandığınız daha eski, daha büyük USB bağlantı noktaları) takın ve daha sonra adaptörü ikisi arasında bir köprü oluşturarak MacBook’unuza takın. Takılacak bir USB-A bağlantı noktası olduğu sürece, çalışacak birçok farklı konektöre sahip çok bağlantı noktalı hub’lar da vardır. Her türlü USB-C adaptörünü Amazon’da bulabilirsiniz.

Bu dongle’lar sadece USB-C’ye geçiş yapmaktan biraz daha beceriksizdir ancak mevcut USB duvar şarj cihazınızı MacBook’unuz üzerinden şarj edebilmenizi sağlar. Diğer USB tabanlı cihazları MacBook’unuza takmak için de faydalıdır, bu nedenle telefonunuzu şarj etmek için USB-C – Lightning kablosunu kullanmayı tercih etseniz bile, bir taneye sahip olmanız iyidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here