Ana sayfa Uygulamalar Windows’u HDD’den SSD’ye Nasıl Taşırım (Clonelama)

Windows’u HDD’den SSD’ye Nasıl Taşırım (Clonelama)

2651
0

Bilgisayarınızın açılmasını veya programlarınızın yüklenmesini beklemekten yoruldunuzsa, makinenizde bir (SSD) olmasını istersiniz. Artık SSD’lerin fiyatı her zamankinden daha hesaplı olduğu için, masaüstü makineniz için bir tane almayı düşünmelisiniz, ancak Windows 10’u HDD’den SSD’ye taşımanıza pek kolay olmayabilir. EaseUS Todo Backup bu sorunu çözmek için tasarlanmış bir programdır.

Windows 10’un normal bir sabit diske yüklüyse, kullanıcılar sistem diskini disk görüntüleme yazılımı yardımıyla klonlayarak Windows 10 sistemini yeni SSD’ye geçirebilir. Windows 10’u HDD’den SSD’ye geçirmek veya Windows 8.1’i SSD’ye kopyalamak için ücretsiz bir yöntem arıyorsanız, EaseUS Todo Backup Free sizin için en iyi seçenek olabilir.

Windows 10 EaseUS Todo Yedekleme ile SSD’ye nasıl geçilir
EaseUS Todo Backup Free, Windows 10 Redstone, Threshold 2 ve Windows 10 Redstone, Threshold 2 gibi en son Windows sistemleriyle tam uyumlu, güvenli ve etkili bir sistem yedekleme ve disk klonu yazılımıdır. EaseUS Todo Backup’ın disk klonu özelliği, kullanıcıların tüm bilgisayar verilerini klonlayıp taşımasını sağlar. herhangi bir veri kaybetmeden yeni bir SSD’ye sistem dahil. EaseUS Todo Backup Free ile diski klonlayarak Windows 10’u HDD’den SSD’ye taşımak için adım adım eğiticiyi izleyin.

Adım 1. EaseUS Todo backup’ı başlatın ve Windows 10’u SSD’ye geçirmek için Clone’a tıklayın.

Adım 2. Klonlamak istediğiniz kaynak diski seçin (Windows 10): HDD ve İleri’yi tıklatın.

Adım 3. Hedef diski seçin: yeni SSD (Windows 10 ve verileri depolamak için kullanılır).
Sektöre göre sektör klonu seçeneğinin, tüm sektörleri kaynak diskten (SSD) hedef diske kopyalamanıza olanak veren Gelişmiş seçenekler’i tıklatın. “SSD için Optimize Et” seçeneğini işaretleyin.

Adım 4. Windows 10’u klonlayarak SSD’ye geçirdikten sonra disk düzenini önizleyin.
Klonlamayı yürütmek ve Windows 10 geçiş görevini tamamlamak için İlerle üzerine tıklayın.

Adım 5. Klonladıktan sonra, bilgisayarı kapatın ve HDD’yi çıkarın.
Sonra bilgisayarı yeniden başlatabilir ve SSD’de yeni Windows 10 hayatının tadını çıkarabilirsiniz.

Bu basit adımları takip ederek, Windows 10 işletim sistemini HDD’den yeni SSD’ye kolayca taşıyabilirsiniz. Ayrıca, EaseUS Todo Backup Free ayrıca Windows 10 disk / bölüm ve HDD / SSD’deki verileri yedekleyebilir ve geri yükleyebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here