Ana sayfa Windows Windows 8/8.1 Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım?

Windows 8/8.1 Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım?

3016
0

Windows 8 / 8.1 şifrenizi mi unuttunuz? Her gün bilgisayar parolasını unutan pek çok kişi olduğu söylenir.  Windows 8.1, özellikli bir işletim sistemi olduğundan, ister yerel kullanıcı oturum açma parolası, ister yönetici parolası, ister Microsoft hesap parolası olsun, Windows 8.1 parolasını sıfırlamanızın pek çok yolu vardır.

Windows 8.1 parola sıfırlama diski kullanmadan, Windows 8.1 için parola sıfırlama nasıl yapılır 3 bölümde sizlere açıklayalım:

Bölüm 1: Unutulmuş Windows 8.1 yerel kullanıcı oturum açma parolasını sıfırla

Windows 8.1 için yönetici şifresi yerine yerel kullanıcı giriş şifrenizi unuttuysanız, şifrenin sıfırlanması oldukça kolay bir konudur. Bu, yerel kullanıcı oturum açma şifresini yönetici olarak değiştiriyor veya kaldırıyor.

Yöntem 1: Bilgisayar Yönetimi’nde parolayı değiştir

Adım 1: Windows 8.1’de yönetici olarak oturum açın.

Adım 2: Bilgisayar Yönetimi’ni açın. (Win + X tuşlarına basın ve Bilgisayar Yönetimi’ni seçin.)

3. Adım: “Yerel Kullanıcı ve Gruplar” klasörünü genişletin ve “Kullanıcılar” klasörünü tıklayın.

Adım 4: Unutulan yerel kullanıcı hesabı şifresini sağ tıklayın. Ve Parolayı Ayarla’yı tıklayın.

Bu şekilde Windows 8.1 şifrenizi yenisiyle sıfırlayabilirsiniz, ancak bu yerel kullanıcı hesabındaki bazı verileri kaybedersiniz.

Yöntem 2: Komut İstemi ile parolayı sıfırla

Benzer şekilde, Windows 8.1’de yönetici olarak oturum açın. Komut İstemi penceresini getirmek için Win + X tuşlarına basın ve Komut İstemi’ni (admin) seçin. Pencerede, net user <Username> <New Password> komutunu çalıştırın.

Görüntülendiğinde Komut başarıyla tamamlandı, Windows 8.1 kullanıcı giriş parolanızı yenisiyle sıfırladınız. Örneğin, hesap Ting için şifreyi abc olarak sıfırladım.

Bölüm 2: Unutulmuş Windows 8.1 Microsoft hesabı şifresini sıfırlayın

Oturum açmak için Microsoft hesabını kullanabileceğiniz Windows 8 / 8.1’in yeni özelliklerinden biridir. Windows 8 / 8.1’de Microsoft hesabı parolasını sıfırlamanız yeterlidir.

İpuçları: Microsoft hesap şifresini yönetici olarak sıfırlayamazsınız.

Bölüm 3: Unutulmuş Windows 8.1 yönetici (administrator ) şifresini sıfırlayın.

Windows 8.1 yönetici şifresini unuttuysanız biraz zor görünebilir. Aslında hiç de değil. Windows 8.1 yönetici parolasını aşağıdaki 2 yöntemle sıfırlamak da çok kolay.

Yöntem 1: disk ile Windows 8.1 parolasını sıfırlayın.
Bir parola sıfırlama diski, başlarımızın üstündedir ancak önceliğimiz, parolanızı unutmadan veya kaybetmeden önce Windows 8.1’de yönetici hesabınız için böyle bir sıfırlama diski oluşturmuş olmanızdır. Eğer yapmadıysanız, bu yöntemi atlayın ve ikinci yönteme bakın – disksiz Windows 8.1 şifresini sıfırlayın.

Adım 1: Windows 8.1’de yanlış bir parola ile yönetici olarak oturum açtığınızda, “Parola hatalı” şeklinde bir hata iletisi görüntüler. Tekrar deneyin. ”İletiyi kapatmak için Tamam’a tıklayın, böylece oturum açma ekranına geri dönersiniz.
2. Adım: Artık oturum açma kutusunun altında bir Şifre sıfırla bağlantısı var. Linki tıkla. Oluşturduğunuz sıfırlama diskini bilgisayarınıza takın.

Adım 3: Yönetici şifrenizi yeni bir veya boş olana sıfırlamak için Şifre Sıfırlama Sihirbazını takip edin.

Şifre sıfırlama bittikten sonra, Windows 8 yönetici hesabınıza yeni şifreyle veya şifre olmadan giriş yapabilirsiniz.

Parola sıfırlama disketine ek olarak, Windows 8.1 / 8 parolasını sıfırlamak için bir yükleme diski (sistem kurulum diski) de kullanılabilir. Bir sistem kurulum diskiniz varsa (kurulum diski), kurulum diski ile Windows 8.1 / 8 şifre sıfırlama bölümüne bakınız.

Yöntem 2: disk olmadan Windows 8.1 parola sıfırlama.

disksiz Windows 8.1 / 8 yönetici şifresini unuttun mu? Boşver. Windows 8.1 yönetici şifresini hızlı bir şekilde sıfırlamak için özel şifre kurtarma aracı – Windows Password Refixer’ı kullanın.

Adım 1: Önyüklenebilir bir disk oluşturun.

1. Windows Password Refixer’ı başka bir bilgisayara indirin ve kurun.

2. Windows Password Refixer kurulu bir bilgisayara bir USB aygıtı veya CD / DVD flash sürücü takın.

3. Windows Password Refixer’ı çalıştırın. Ve bu aracı USB / CD / DVD sürücüsüne yazmak için talimatını izleyin.

Burning Successfully yazısını gördüğünüzde, önyüklenebilir bir disk oluşturduğunuz anlamına gelir.

Adım 2: Önyüklenebilir diskten Windows 8.1 bilgisayarı kilitlendi.

1. Önyüklenebilir USB aygıtını veya CD / DVD flash sürücüyü kilitli Windows 8.1 bilgisayarınıza takın.

2. Bilgisayarı başlatın veya yeniden başlatın ve USB veya CD / DVD’den önyükleme yapmak için BIOS kurulum yardımcı programına girin. Bilgisayarınızın USB sürücüsünden nasıl önyükleme yapılacağını öğrenin.

Adım 3: Windows 8.1 yönetici şifresini sıfırlayın.

Bilgisayarınız önyüklenebilir diskten önyüklendikten sonra Windows PE yüklenecek ve Windows Password Refixer arayüzü görüntülenecektir. Ekranda, Windows 8.1 sisteminize tıklayın, unutulmuş parola hesabına tıklayın ve Parolayı Sıfırla düğmesine tıklayın. Daha sonra yönetici şifresi sıfırlanacak veya şifre kaldırılabiliyor.

Son olarak, Yeniden Başlat düğmesine tıklayın ve önyüklenebilir USB aygıtını veya CD / DVD’yi çıkarın. Windows 8.1 bilgisayarınız normal şekilde başlar ve şifre yazmadan doğrudan yönetici hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here