Ana sayfa Windows Windows 10 Parola Girmeden Otomatik Olarak Oturum Açma Nasıl Yapılır

Windows 10 Parola Girmeden Otomatik Olarak Oturum Açma Nasıl Yapılır

990
0

Windows 10’da kullanıcı hesabınızın parolasını belirlerseniz, bu hesapla Windows’a her giriş yaptığınızda, oturum açma ekranında parolayı yazmanız gerekir. Ancak, bazen giriş ekranını atlamak ve otomatik olarak Windows 10’u şifre olmadan girmek isteyebilirsiniz. Bu, muhtemelen şifreyi unuttuğunuz ve kilitlendiğiniz için veya giriş yapmak için şifreyi yazmanız için zaman harcamanızı ve zaman kaybı olduğunu düşündüğünüz içindir. Her durumda, Windows 10 parolasını atlamak ve otomatik olarak oturum açmak kolaydır.

Genellikle, herhangi bir şifre belirlememeniz veya Kontrol Paneli’ni açmanız, Windows 10 oturum açma ekranını atlamak ve şifre yazmadan otomatik olarak giriş yapmak istiyorsanız, belirlediğiniz şifreyi kaldırmak için Kontrol Paneli’ni açmanız yeterlidir. Ama çok eski bir okul olurdu ve gerçekten istediğin şekilde olmayabilir. Bunu takip etmek, sistem içinde Windows 10 şifresini atlamanın yeni bir yoludur.

Adım 1: Çalıştır iletişim kutusunu açmak için eşzamanlı olarak Win + R tuşlarına basın. Sonra netplwiz yazıp Enter tuşuna basın.

Alternatif olarak, Windows 10 Başlat menüsünü açmak için klavyenizdeki Win tuşuna basabilir veya Windows 10 masaüstünde sol alt köşedeki Windows simgesine tıklayabilirsiniz. Arama kutusuna netplwiz yazın ve ardından arama sonucundaki netplwiz’i tıklayın.

2. Adım: Kullanıcı Hesapları iletişim kutusu açılır. Kullanıcı listesinden Windows 10 oturum açma ekranında parolasını atlamak istediğiniz kullanıcıyı (yerel kullanıcı veya Microsoft hesabı) seçin. Ardından, kullanıcıların bu bilgisayarı kullanmak için bir kullanıcı adı ve parola girmesi gereken kutunun işaretini kaldırın ve Apply (Uygula) düğmesine tıklayın.

Kutunun işaretini kaldırın

3. Adım: Otomatik oturum aç iletişim kutusunda, kullanıcı adını ve doğru parolayı yazın ve Tamam’ı tıklatın.

Otomatik olarak oturum aç

Bundan sonra, bilgisayarı her başlattığınızda veya yeniden başlattığınızda, giriş ekranını atlayabilir ve Windows 10’u kullanıcıyla otomatik olarak giriş yapabilirsiniz. Bu, Windows 10’a hızla önyükleme yapmak için biraz zaman kazandırabilir.

Özellikle, Ctrl + Alt + Delete tuşlarına aynı anda basarsanız, tekrar oturum açtığınızda şifreyi yazmanız gerekecektir. Bu, kullanıcının hala şifre korumalı olduğu anlamına gelir, ancak Windows 10’u başlattığınızda veya yeniden başlattığınızda parolanızı atlayabilirsiniz. Bu şekilde, bilgisayarınızın bir süreliğine uzaklaşmanız gerektiğinde Windows 10’u kilitlemenize yardımcı olabilir, ancak bilgisayarı kapatmak istiyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here