Ana sayfa Mobil İşletim Sistemleri Snapchat Lenses Özelliği Nasıl Kullanılır?

Snapchat Lenses Özelliği Nasıl Kullanılır?

266
0

Snapchat’in animasyonlu yüz ifadesi şeklinde uygulanan lens özelliği ile eğlenceli snapler çekilir. Fotoğraf veya video çekilmeden önce yüz ifadesi devreye girmektedir. Animasyonlu lensler yüzdeki belirli referanslara göre çalışmaktadır. Gençler arasında yaygın olarak kullanılan anlık resim ve video gönderme uygulaması snapcath lenses özelliği sayesinde selfie fotoğraflarda şekilden şekille girmek mümkündür. Birçok animasyona sahip bu özellik yüz ifadelerini şekilden şekile sokmaktadır.

Ülkemiz de hatırı sayılır kullanıcı sahip sosyal ağ uygulaması olan snapchat Android ve Ios tarafından lenses uygulanmaya geçmiş ve en ilgiç yenilik olmuştur. Peki, bu özellik nasıl kullanılmaktadır. Snapchat lenses uygulaması kullanımı son derece basittir. Yapılması gereken uygulamanın giriş ekranında sağ üste konumlandırılmış kamera simgesine dokunarak selfie modu açmak ve sonrasında yüzüne bir süre basılı tutmak bunu yapmış olduğumuzda çekim butonunun yanında lenslerin eklendiğini göreceksiniz.

 

Sıralanan lenslerin yüzünüze uygulamak için lense dokunup ağzınızı açmanız yeterli olacaktır. Bazı lensler doğrudan animasyonu uygulamaktadır. Bir şey yapmanıza gerek kalmamaktadır. Lens seçiminden sonra video veya fotoğrafı çekip arkadaşlarınız ile paylaşabiliyorsunuz. Snapchat uygulamasında eğlenceli birçok lens bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanları gökkuşağı, korku efekti, kalp gözler, yaşlılık efekti ve gözyaşı teması gibi birçok lens bulunmaktadır.

Snapchat uygulaması ile yapılan bu lens animasyonları tüm gençler tarafından çok sıkça kullanılmaktadır. snapchat sosyal ağ ve paylaşım platformu ile video ve fotoğraflar ilginç ve eğlenceli temalar ile süslenerek arkadaşlara gönderilmektedir. Teknolojinin neler yaptığının ve eğlencenin teknoloji ile birleşmesidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here