Ana sayfa Genel Programsız Giflere Yazı Ekleme

Programsız Giflere Yazı Ekleme

194
0

Günümüzde sosyal medya Gif kullanımı oldukça artmıştır. Her alanda her konuda ve her şekilde paylaşılan Gıf’lerin önemi bu gidişle artacak gibidir. Programsız Giflere yazı ekleme nasıl yapılır bunu anlatalım.

Programsız giflere yazı ekleme işi Gifntext adlı web sitesinden rahatlıkla yapmak mümkündür. Lakin farklı seçenekler ile yazı eklemekte mümkündür en basit yöntemdir. Kullanacağınız gifntext, sizlerin ihtiyaç duyduğu tüm metin ekleme araçlarını sunmaktadır.

Program kullanımında, ilk önce gıf seçme ile başlamaktadır. Ayet gif adresine sahipseniz sayfada adres boşluğuna girmeniz gerekmektedir. GIF varsa bunu Upload your own butonuna basın ve yükleyin. Yükleme sonrası açılan sayfanın ortasında gif ön izlemesini görebiliriz ve kontrol edeceğimiz panel görünür. Bu kontrol paneli kullanılarak gife ekleyeceğimiz metinlerin başlama ve sona ermelerini ayarlayabiliriz.

Gif’e yazı eklemek için öncelikle sayfanın ortasında yer olan kontrol panelindenmişim hangi sanayi de metin başlaması gerektiğini belirtmek gerekir. Sonra soldaki düzenleme panelinden içinde yer alan T harfi olduğu kutucuğu bulun ve yazıyı yazmaya başlayın. Bundan sonra kontrol kutusundaki özellikleri incelemeniz ve yazı rengi ve metin biçimini, yazının nerde olacağını seçmeniz gerekmektedir.

Tüm bu özellikler tamamlanarak yazının son aşamasına gelinmektedir. Ekrandaki yazının boyutlandırılması ve gif’in sonlandırılması için yazı işlemi bittikten sonra sonlandırma ayarlarında yapılır. Bu ayardan sonra bir ön izleme yapılarak gif içerisindeki yazı metni kontrol edilir. Kontrol sonrasında bir problem yok ise metin tamamlanmış ve yayına hazır durumdadır. Gif yazısı ekleme işleminde kullanılan programa İngilizce içeriklidir. İngilizce azda olsa bilinmesi gerekmektedir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here