Ana sayfa Mobil İşletim Sistemleri Periscope (Scope) Yorum Sorununa Çözüm

Periscope (Scope) Yorum Sorununa Çözüm

275
0

Mobil telefon kullananlar arasında popüler olan, bir sosyal medya uygulaması olan Periscope ile canlı yayın yapılabilmekte, yayınların izlenerek yorum yapılması mümkün olabilmektedir. Canlı yayınlar arasında dünyadaki ünlü yıldızlar ve tanınmış kurumların yayınları da yer almaktadır. İOS ve Android sistemlerine sahip kullanıcılar arasında çok tutulan uygulama ülkemizde de beğenilmişe benziyor. Periscope popülerlik kazanmış olmasına rağmen kullanıcılar tarafından bazı sorunlar görüldüğü bildirilmektedir. En çok şikâyet gelen sorun yorumlarla ilgilidir. Kullanıcıların bazıları yorumların görünmediğini söylemektedir. Şikâyetlerin çoğalmakta olup Periscope Yorum Sorununa Çözüm beklentilerine girilmiştir. Yorumların görünmemesi sorununun nasıl çözülebileceği konusunda kullanıcılar bilgilenmelidir. İşte sebepler ve çözümler.


Periscope yayınlarına herkes yorum yazabiliyor olsa da yayını yapan bazı kişiler yapılan yorumlardan hoşlanmamış olabiliyor. Küfür veya hakaret içeren, müstehcen içerikli yorumlardan şikâyetçi olanlardan dolayı bu yorumcular engellenebilmektedir. Aynı hoşnutsuzluğu birden çok yayıncı yaşamış ve engelleme yapmışsa engellenen kişilerin yaptığı yorumlar görünmeyecektir. Yani yorum yapan X kişisinin diğer yayıncılar tarafından engellenmesi belirli bir sayıya ulaşmışsa sistem tarafından o andan sonra X kişisinin yazdığı yorumların görünmemesi normaldir. Bu durumda yorum ancak yazılan kişi tarafından görülecektir. Bu sorunla karşılaşan bir kişinin yapacağı yayınlar da diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.

Sorun 3 veya 4 hafta gibi bir süreden sonra tekrar yapılan yorumların ve yayınların görünür duruma dönmesiyle kendiliğinden çözülecektir. Bu da şu anlama gelmektedir, yayıncılar ve yorumcular kullandıkları dil konusunda dikkatli olmalıdır.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here