Ana sayfa Linux Nas Server Nedir, Nerelerde, Nasıl Kullanılır?

Nas Server Nedir, Nerelerde, Nasıl Kullanılır?

206
0

Nas Nedir? Ağa bağlı depolama cihazına Nas denir. Daha ayrıntılı olarak, bir işletme de, verilerin yetkili kullanıcılar ve farklı müşteriler için merkezi bir konumda depolanmasını ve buradan alınmasını sağlayan ağa bağlı olarak çalışan bir depolama cihazdır. Ek depolama ihtiyacınız oluştuğunda elinizde ki cihazlara yenilerini eklemeniz gerektiğinde esnek ve yatay olarak ölçeklendirilebilen cihazlardır. Özellik olarak hızlı ve maliyeti düşüktür. Her şeyin sizin kontrolünüzde olmasını da sağlar.

Nerelerde ve nasıl kullanılır? Küçük işletmeler için kullanımı idealdir. Kullanımı kolay olmasından dolayı ilave bir personele ihtiyaç yoktur. Veri depolanmasının güvenli ve emniyetli bir şekilde bir merkezde toplanmasını sağlar. Nas cihazı sayesinde istediğiniz zaman verilere erişebilirsiniz. Çalışanlar ile kolay işbirliği sağlanır. Müşterilere de bu şekilde anında yanıt verilir. Ağ bağlantısı kurarak verilere uzaktan erişim özelliği de vardır.

Maliyet düşük olduğu için para tasarrufu için Nas cihazı kullanılır. İşyerin de verimi arttırmak için de kullanılır. Nas cihazları depolama sorununun karşı çözüm akmalı olarak son zamanlar da oldukça popüler olmuştur. İşletmenize ait verilere anında ve hızlı erişim işletmenize diğer işletmeler ile rekabet avantajı getirir. Ayrıca, Nas cihazı sayesinde müşteri hizmetleri kalitesi artar ve satış hizmetleri hızlanır. İşletmenin büyük veya küçük olması fark etmez. Her işletme de kullanma imkanınız olduğu gibi en yüksek verimi küçük işletmelerde ki kullanımdan alırsınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here