Ana sayfa Apple iPhone’unuzun Pil Sağlığını Nasıl Kontrol Edersiniz?

iPhone’unuzun Pil Sağlığını Nasıl Kontrol Edersiniz?

538
0

iOS, iPhone’unuzun ne kadar pil ömrü kaldığını ve hangi uygulamaların pilinizi en çok tükettiğini gösteren çeşitli yararlı araçlar içerir. Ancak, bu araçların hiçbiri size pilinizin uzun vadeli sağlığına dair bir şey söylemiyor, ki bu da en önemlisidir.

Pil Sağlığı ve Pil Ömrü
Pil sağlığı pil ömründen farklıdır. Pil ömrü, pilinizin tek bir şarjla ne kadar sürdüğünü belirler, ancak pil sağlığınız pil ömrünüzün ne kadar azaldığını belirler. Bir yıl sonra, pil ömrünüz, telefon yeni olduğu sürece olmayacak ve yıllar geçtikçe bozulmaya devam edecektir.

Eğer eski telefonunuzu sürekli olarak şarj etmek zorunda kalıyorsanız, pil sadece birkaç saat dayanır, bunun ne kadar sinir bozucu olduğunu bilirsiniz. Sorunun bileşimi, çoğu cep telefonunun yeni ve yeni bir bataryayla değiştirilebilen, kullanıcı tarafından erişilebilir bir bataryaya sahip olmamasıdır.

Neyse ki, pilinizin sağlığının büyük bir resmini görmek için kontrol edebileceğiniz iki mükemmel ölçüm var. Birincisi kalan maksimum kapasitedir (pilinizin tutabileceği toplam şarj). İkincisi, pilin geçtiği toplam şarj döngüsü sayısıdır.

Gerçek dünya kullanımı, zaman içinde toplam kapasitede her zaman cips biriktirir, ancak sağlıklı bir batarya, orijinal kapasitesinden sadece yüzde birkaçının traş olmasına neden olur. Ayrıca, lityum iyon piller (hemen hemen her akıllı telefonda bulunanlar) her bir şarj döngüsüyle küçük bir düşüşe neden olur. Apple, iPhone pillerini tasarladıklarını ve pilin 500 şarjdan sonra kapasitesinin yaklaşık% 80’ini tutması gerektiğini söyledi.

Pil sağlık verileri iOS ayarlarında mevcut değildir, bu nedenle bu bilgileri almak için bazı ek önlemler almanız gerekir ve bunu yapmanın birkaç yolu vardır.

Apple Desteğine Sorun

Yıllar geçtikçe, iPhone’unuzun batarya sağlık durumunu öğrenmek isterseniz, bunu bir Apple Store’a götürmeniz ve bir teşhis testi yapmasına izin vermeniz gerekir. Ancak, bu tür bir şey de uzaktan yapılabilir. Dolayısıyla, bu tür bir bilgiyi elde etmenin belki de en iyi yolu.

Apple desteğine sahip olmanın çeşitli yolları vardır. Onların destek web sitesini ziyaret edebilir ve telefondaki biriyle ya da sohbet ederek konuşabilirsin, ya da yaptığım şeyi yapabilirsin ve sadece tweet atıyorsun.

Temel olarak, size bunları DM’ye bildirecekler ve onlara iPhone’unuzun seri numarasını ve iOS sürümünü vereceksiniz. Daha sonra, ayarlar uygulamasında erişebileceğiniz bir teşhis testi için sizi onaylarlar. İşe koyulduktan sonra, destek temsilcisinin bilmesine izin verir ve pilinizin sağlığının durumuyla ilgili bilgi verir. Oldukça havalı!

Tek dezavantajı, Apple’ın pilin sağlığına göre ölçülebilir bir numara vermemesiydi, sadece “bunun mükemmel bir sağlık gibi göründüğünü” söyledi.

İkinci bir görüş istiyorsanız, iPhone’unuzun pil sağlığını kontrol etmek için başka yöntemler de vardır. Apple’ın bunu yapmasının, sonuçlarda belirsiz olsalar bile, muhtemelen en iyi yol olduğunu unutmayın.

Battery Life Doctor ile Daha Özel Ölçümler Alın


Pilinizin durumunu telefonunuzdan kontrol edecek pek çok uygulama var, ancak App Store’da hoş, basit ve uygun bir ürün bulduk.

Bazı can sıkıcı reklamlarla baş edebiliyorsanız, Battery Life Doctor size iPhone’unuzun batarya sağlık durumunun basit, akıl almaz bir görünümünü verebilir. Uygulamada birkaç farklı bölüm var, ancak üzerinde odaklanmak istediğiniz “Pil Ömrü”. Pilinizin sağlık durumu hakkında daha fazla bilgi almak için “Ayrıntılar” üzerine dokunun.

Bu ekranda, fark edeceğiniz ilk şey, size “Mükemmel”, “İyi”, “Kötü” vb. Söyleyerek, pilinizin genel sağlığını anlatan büyük grafiktir. Seviye ”ardından bir yüzde. Bu, pilinizin ne kadar düştüğü. Yani% 13’ü okursa, bataryanın tutabileceği toplam şarj kapasitesi orijinal maksimumunun% 87’sidir (yepyeni bir batarya% 100 olacaktır).

Aşağıda daha azı, mevcut şarjda ne kadar meyve suyu kaldığını (iPhone’unuz size yine de sağladığınız), şarj kapasitesini (yukarıda belirtildiği gibi), pil voltajını ve telefonun olup olmadığını gösterecektir. şu anda şarj oluyor.

CoconutBattery veya iBackupBot ile Bilgisayarınızdan Sağlığı Denetle
Batarya sağlık uygulamaları gelir ve devam eder, bu nedenle Battery Life Doctor kullanılamıyorsa, iPhone’unuzun batarya sağlığını kendi kendine teşhis etme umudu vardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here