Ana sayfa Apple İPhone veya iPad’inizin Açılmadığında Ne Yapmalısınız?

İPhone veya iPad’inizin Açılmadığında Ne Yapmalısınız?

845
0

iPhone ve iPad’inizden tek beklentiniz çalışır durumda olmasıdır 🙂  ancak teknoloji mükemmel değil. Güç düğmesine bastıysanız ve ekran açılmıyorsa veya bir hata mesajı görüyorsanız endişelenmeyin. Muhtemelen tekrar önyükleme yapabilirsin.

Buradaki talimatlar iPhone veya iPad’in açılmasını ve düzgün çalışmasını sağlayacaktır. Aksi takdirde, cihazınızın önyüklemesini önleyen bir donanım sorunu vardır.

Takın, Şarj Olsun- Ve Bekleyin
Bir iPhone, iPad veya iPod Touch, bataryası tamamen bittiğinde açılmayabilir. Genelde, bir iOS cihazını açmaya çalıştığınızda ve yeterli pil gücüne sahip olmadığınızda bir tür “düşük pil” göstergesi görürsünüz. Ancak, pil tamamen bittiğinde, yanıt vermeyecek ve sadece siyah ekranı göreceksiniz.

İPhone veya iPad’inizi bir duvar şarj cihazına bağlayın ve bir süre için şarj edin – belki on beş dakika verin. Pil tamamen bitmişse, fişini takıp hemen yanıt vermesini bekleyemezsiniz. Şarj etmek için birkaç dakika verin ve kendini açmalı. Bu, pilinin tamamen boşalması durumunda cihazınızı düzeltir.

Bu işe yaramazsa şarj cihazınızın çalıştığından emin olun. Kırık bir şarj aleti veya şarj kablosu şarj etmesini engelleyebilir. Kullanabiliyorsanız başka bir şarj cihazını ve kabloyu deneyin.

Sert Sıfırlama Yapmak İçin Güç + Ana Ekranı Tutun

iPhone’lar ve iPad’ler tıpkı diğer bilgisayarlar gibi tamamen donabilir. Yaparlarsa, Güç ve Ev düğmeleri hiçbir şey yapmaz. Bunu düzeltmek için bir “sabit sıfırlama” yapın. Bu, geleneksel olarak bir cihazın pilinin çıkarılması ve yeniden takılması veya güç kablosunun pilsiz cihazlarda çekilmesiyle gerçekleştirildi; bu nedenle “güç döngüsü” olarak da bilinir. Ancak iPhone’lar ve iPad’lerin çıkarılabilir bir pili yok. Bunun yerine, telefonunuzu veya tabletinizi zorla yeniden başlatmak için kullanabileceğiniz bir düğme kombinasyonu var.

Bunu yapmak için, Güç ve Ev düğmelerine basın ve basılı tutun. (İPhone 7 örneğinde, Güç düğmesine ve ses kısma düğmesine basın ve açın.) Apple logosunun ekranda görülene kadar iki düğmeyi de basılı tutun. Düğmeleri tutmaya başladıktan sonra logo, on ile yirmi saniye arasında görünmelidir. Apple logosu göründükten sonra iPhone veya iPad’iniz normal şekilde önyükleme yapar. (Güç düğmesi, Uyku / Uyandırma düğmesi olarak da bilinir – bu, cihazınızın ekranını normalde açan ve kapatan tuştur.)

Bu düğme kombinasyonu çalışmazsa, iPhone veya iPad’inizin bir süre önce ücretlendirilmesi gerekebilir. Power + Home düğmesine sabitleme işlemini denemeden önce bir süre şarj edin.

iOS İşletim Sistemini iTunes ile Geri Yükleme

Açılmayan iPhone’lar ve iPad’ler genellikle pil gücü kalmaz veya donmuş bir işletim sistemine sahip değildir. Ancak, bazen cihazınızın ekranı açılabilir ve normal açılış logosu yerine bir hata ekranı görürsünüz. Ekranda bir USB kablosunun ve bir iTunes logosunun resmi gösterilir.

İPhone veya iPad’inizdeki iOS yazılımı hasar gördüğünde veya başka bir şekilde bozulduğunda bu “iTunes’a Bağlan” ekranı görüntülenir. Cihazınızı çalışır duruma getirmek ve tekrar düzgün bir şekilde yeniden başlatmak için, işletim sistemini geri yüklemeniz gerekir – bu da bir PC veya Mac’te iTunes gerektirir.

İPhone veya iPad’i iTunes çalıştıran bir bilgisayara bağlayın. İTunes’un bir cihazı kurtarma modunda algıladığını belirten bir mesaj görmelisiniz. iTunes, cihazınızla “güncellenmiş veya geri yüklenmesini gerektiren” bir sorun olduğunu size bildirecektir. Muhtemelen en son iOS yazılımını Apple’dan indirecek ve bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bir “geri yükleme” gerçekleştirmeniz gerekecektir. cihaz.

Geri yükleme işlemi, iPhone veya iPad’inizdeki dosyaları ve verileri silecektir, ancak cihazınız açılmıyorsa erişilemez durumdadır. Verilerinizi daha sonra bir iCloud yedeklemesinden kurtarabilirsiniz.

Kurtarma modunu herhangi bir iPhone veya iPad’i kapatarak ve bir USB kablosuyla iTunes çalıştıran bir bilgisayara takarak kapatabilirsiniz. Home düğmesine basın ve USB kablosunu takarken basılı tutun. Cihazda “iTunes’a Bağlan” ekranı görünene kadar düğmeyi basılı tutun. Ancak, cihaz düzgün çalışıyorsa bunu yapmak zorunda kalmamalısınız. İşletim sistemi bozuksa, gerekli ek hileler olmadan otomatik olarak kurtarma modu ekranına önyükleme yapmalıdır.

Burada hiçbir şey işe yaramadıysa iPhone veya iPad’inizin bir donanım sorunu olması muhtemeldir. Hâlâ garanti kapsamındaysa, en yakın Apple Mağazasına götürün (ya da sadece Apple ile iletişime geçin) ve sorunu sizin için tespit edip düzeltin. Garanti kapsamında olmasa bile, Apple’ın sizin için düzeltmesini sağlayabilirsiniz – ancak onarım için ödeme yapmanız gerekebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here