Ana sayfa Uygulamalar Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

208
0

Mobil cihazlar günlük hayatta kullandığımız ve işimizi kolaylaştıran birçok uygulamayı barındırmaktadır. Örneğin mobil bankacılık uygulamaları, alış-veriş siteleri, döviz-altın gibi ekonomi ile ilgili uygulamalar hayatımızı kolaylaştıran uygulamalardır. Bunun yanında facebook, twitter, instagram gibi sosyal ağlar ile oyun, bilgi yarışmaları gibi eğlence uygulamaları da mobil cihazlarda hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Hayatımızı kolaylaştıran mobil cihazlara bu kadar uygulama yüklemenin kuskusuz en büyük sorunu bellek sorunudur.

Mobil cihazlarda bellek sorununa çözüm bulmak adına Facebook uygulamasının bellekte yer kaplayan ön belleğini nasıl temizleneceği konusunun üstünde duracağız. Android işletim sistemi yüklü mobil cihazlarda sırasıyla ayarlar, uygulamalar, uygulama yöneticisi menüsü açılır. Bu menüde mobil cihazımızda yüklü olan bütün uygulamalar listelenmektedir.


Bu uygulamalar içerisinde “Facebook” uygulamasını bulup açıyoruz. Çıkan menüde “Ön Belleği Temizle” seçeneğini tıkladığımızda gelen onay mesajında “Temizle” düğmesine basarsak facebook önbelleğimiz temizlenmiş olur. iPhone cihazında ise facebook önbelleğini temizlemek için cihazın ayarlar kısmından facebook ayarlarına girilir. Sırasıyla “Diğerleri” ve “Ayarlar” kısmı açılır. Bu ekrandan ise ilk önce “Hesap Ayarları” ve “Tarayıcı” seçenekleri seçilir. Açılan sayfadan “Verileri Temizle” düğmesine basarak facebook ön belleğini temizlemiş oluruz.

Hayatımızın her alanına girmiş olan mobil cihazımızı da bir miktar yer açmak için facebook ön belleğinin nasıl temizleneceği öğrenmiş olduk. Bir kaç basit işlemle facebook önbelleği temizlenerek mobil cihazınızın belleğinde yer açmanız mümkündür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here