Ana sayfa Mobil İşletim Sistemleri iPhone App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

336
0

    App store’un kullanıcılarına sunduğu özellikleri arasında yer alan kavramlarından biriside, yanlışlıkla alınan ya da beğenilmeyen ürünlere ödenen ücretlerin kullanıcıların talepleri doğrultusunda tekrar geri iade edilmesidir. Yanlışla almış olduğumuz ya da beğenmediğimiz ürüne ödenen bedeli tekrar alabilmemiz için bir kaç işlem gerçekleştirmemiz gerekmektedir. Bu işlemleri aşağıda sizlere sunuyoruz.

App store sayfasına giriş yapmamız gerekiyor ve ardından app store kimlik bilgilerimizi girdikten sonra, app store sorun bildir sekmesine tıklıyoruz. Bu sayfada son 60 güne ait olan almış olduğumuz ürünlerin bir listesi karşımıza gelecektir. Para iadesi almak istediğimiz ürünü seçerek sorun bildir sekmesine tıkladıktan sonra, çıkan sayfada ki, sorun seç kısmından, gerekli olan öğeyi seçtikten sonra, karşımıza sorun için açıklama yapmamız gerekmektedir.


Burada yapacağımız açıklama İngilizce olmalıdır. Çok kapsamlı bir İngilizce bilmemize gerek yoktur. Paranın iade talebi için, I didn’t want to buy this , I want refund ” yazmamız yeterli olacaktır.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, app store almış olduğumuz ürünün ücretini, ödeme yapmış olduğumuz kartımıza en geç 10 gün içerisinde iade etmektedir. İade işleminden sonra, iadesini aldığımız ürünün güncellemelerini ve yeniden uygulamayı indirmemize app store izin vermeyecektir. Bu sebep ile yanlışlıkla almış olduğumuz ya da beğenmediğimiz bir ürün durumunda panik yapmamamıza gerek yoktur. App store bu acıdan kullanıcılarını oldukça kolaylık sağlamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here