Ana sayfa Mobil İşletim Sistemleri Android Android Yüksek Pil Tüketimini Azaltın!

Android Yüksek Pil Tüketimini Azaltın!

324
0

Android Yüksek Pil Tüketimini Azaltın!

Android telefonlar için yaşanan en büyük sıkıntılardan birisi hiç şüphesiz pil tüketimleridir. Kullanıcılar yoğun olarak pil tüketimlerinin çok hızlı olduklarından yakınmaktadır. Ancak bazı ufak tüyolar ile birlikte telefonlarınızın pillerini daha iyi koruyun ve Android yüksek pil tüketimini azaltın. Bunun için öncelikle telefon pilini neyin tükettiğini bulun. Telefon menüsünden Ayarlar > Telefon Hakkında > Pil Kullanımı sırasını takip ederek, telefonda en çok pil tüketen uygulamayı bulabilir ve bunun kullanımını azaltabilir hatta direkt olarak silebilirsiniz. Bunun yanı sıra pratiklik oluştursun diye ekran üzerinde yer alan Widget’lardan işinize yaramayanları kaldırabilirsiniz. Bunların gereksiz yere ana ekranda durması, pil tüketimlerini azaltmaktadır.

Ekran parlaklığı da hepimizin bildiği ama uygulamada sıkıntılar doğuran bir durumdur. Telefonun ekran parlaklığı gerekli durumlar olmadıkça, maksimum seviyede kullanılmamalıdır. Kendinize göre ayarlayabileceğiniz bu ekran parlaklığını, mümkün olduğunda düşük seviyede tutmanız pil ömrünü daha uzun tutacaktır. En önemli noktalardan birisi de telefon hafızasındaki uygulamalardır.

Bazı uygulamaları kapattık diye düşünseniz bile, arka planda çalışmaya devam eder ve pil ömrünü tüketir. Bunun için en sağlam çözüm öncelikle, kullanılmayan uygulamaların telefondan kaldırılmasıdır. Uygulamaları yönet menüsünden bu uygulamaları kolayca silebilirsiniz. Arka planda çalışmaya devam eden uygulamaları da sonlandırarak, pil ömrünü uzatabilirsiniz. Yine en bilinen yöntemlerden birisi de, mobil internettir. İnternet ile alakalı bir işinizin olmadığı durumlarda mutlaka interneti kapatmak gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here