Ana sayfa Genel Android Telefonlarınızda İstenmeyen Aramaları Ve Mesajları Nasıl Engellersiniz?

Android Telefonlarınızda İstenmeyen Aramaları Ve Mesajları Nasıl Engellersiniz?

231
0

Android Telefonlarınızda İstenmeyen Aramaları Ve Mesajları Nasıl Engellersiniz?

Gelişen teknoloji ile hayatımıza giren akıllı cep telefonları sayesinde birçok işlem eski telefonlara göre çok daha kolay ve basit bir şekilde yapılabiliyor. Bilindiği üzere akıllı cep telefonlarında kullanılan işletim sistemlerinin çok büyük çoğunluğu Android işletim sistemine sahiptir. Android işletim sistemine sahip olan akıllı cep telefonlarında rahatlıkla yapılabilen işlemlerden bir tanesi de istenmeyen çağrıları ya da istenmeyen kişilerden gelen mesajları engellemektir.

Birçok cep telefonu kullanıcısı çeşitli nedenlerden dolayı bazı kişilerden gelen telefon çağrılarını ya da mesajları almak istemez. Geç saatlerde sürekli olarak telefon açan kişiler, telefon sapıkları ve bunun gibi sebeplerden dolayı çağrı engelleme işlemine ihtiyaç duyulabilir. Eski telefonlarda bunun için birkaç ayarlama yaptıktan sonra çağrı ya da mesaj engelleme yapılıyordu ancak günümüzde Android işletim sistemine sahip olan akıllı cep telefonlarında çağrı engelleme işlemi kolaylıkla yapılabiliyor. Peki,

Android telefonlarınızda istenmeyen aramaları ve mesajları nasıl engellersiniz?

    Android cep telefonlarında istenmeyen çağrı ve mesajları engellemek için öncelikli olarak aram kayıtları ekranını açmak gerekiyor. Sonrasında çağrı almak ya da mesaj almak istenmeyen kişinin telefon numarasının üzerine gelerek ekrana uzun süre dokunmak gerekiyor. Uzun süre ekrana dokunduğunuzda karşınıza ilgili çağrı hakkında küçük bir menü gelecektir. Bu menü içerisinde alt kısımda yer alan engellenenler listesine ekle seçeneği işaretlemek bundan sonra ilgili numaradan çağrı ve mesaj almanızı engelleyecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here