Ana sayfa Genel Android’te Yedek Alıp Geri Yükleme

Android’te Yedek Alıp Geri Yükleme

138
0

Android’te Yedek Alıp Geri Yükleme

    Android tabanlı ürünlerde özellikle Apple’ın iTunes sistemi bulunmadığı için yedekleme almada ve aldığınız yedekleri geri yükleme aşamasında sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Android cihazlarda nasıl yedek yapıldığına dair bir fikriniz yoksa anlatacağımız adımları doğru bir şekilde uygularsanız siz de kolayca Android telefonunuzda yedekleme yapabilirsiniz. Yedeklemeyi yapacağınız uygulamanın adı “My Backup Pro.” İlk olarak My Backup pro uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. My Backup Pro’yu açtığınızda karşınıza seçenekler çıkacaktır. Bu seçeneklerden en üstte bulunan “Backup” adlı seçeneğe tıklayınız.


Size ilk başta uygulama ve medya dosyalarını mı yedeklemek istiyorsunuz yoksa data dosyalarını mı istiyorsunuz diye soru çıkacaktır. Medya ve application dosyalarını kaydetmek istediğiniz de ilk olarak nereye kaydetsin diye soru çıktığında harici alana kaydetmesini seçiniz. Ardından karşınıza çıkacak olan ekrandan neleri yedeklemek istediğinizi seçmeniz gerekmektedir. Yedeklemek istediğiniz dosyanın yanına tıklayarak tik koyunuz. Seçtiğiniz dosya içinde bulunan bütün her şey bir sonraki ekranda karşınıza çıkacaktır. Burada hepsini yedeklemek zorunda değilsiniz.

İstemediğiniz şey varsa yanındaki tiki tıklayarak kaldırın. Sadece yedeklemek istediğiniz şeylerin yanında tik işareti bulunsun. Ardından “Tamam” seçeneğine tıklayın ve yedekleme başlasın. Yedekleme işlemi sona erdiğinde yine karşınıza ilk başta çıkan seçenekler çıkacaktır. Bu seçeneklerden “Restore” adlı seçeneğe tıklayınız. Restore adlı seçeneğe tıkladığınızda biraz önce yedeklediğiniz dosyalar sıralanmış olarak karşınıza çıkacaktır. İstediğiniz dosyaları tekrar tıklayarak geri yükleyebilirsiniz. Android’te yedek alıp geri yükleme işte bu kadar kolay.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here